Image
ציידי המכשפות של התקופה המודרנית

המרכז הישראלי לנפגעי כתות 

ההיסטוריה של מה שהסוציולוגים מכנים “התנועה נגד כתות” זרועה באלימות, סמים, חטיפות ופשעים נוספים. תחת מעטה של מונחים פסאודו-מדעיים, פעילי התנועה ניסו לתת את הרושם שהם מסתמכים על תיאוריה פסיכולוגית מקובלת בנושא “מיינד קונטרול”, אשר מצביעה על ההבדל בין דת או קבוצה רוחנית ‘לגיטימית’ לבין “כת”.חשוב מאוד – לאחר קריאה של התוכן באתר שלנו עולה תמונה מצמררת, ארגון חרדי קיצוני, השתלט על תחום המלחמה בכתות במדינת ישראל, ומקדם באמצעות בעלי ממון ושררה את הטאג’נדה הקיצונית שלו. אנחנו כאן כדי לסיים את התופעה הזו.
היום מנצלים מרכזים אלו תעמולה מסוג זה לרמה חדשה: הם טוענים  שהיא מדעית, וניסתה לקבל הצדקה מ״מומחים״ שחזרו על מונחים בעלי צלצול מדעי – “שכנוע כפוי”, ״מיינד קונטרול״, ״שטיפת מח״, “מניפולציה מנטלית”, “רפורמה בחשיבה” וכן הלאה.
המשותף לכל המונחים הללו היה הטענה כי ההבדל בין קבוצה רוחנית או דתית לגיטימית לבין “כת” (שם כולל לכל קבוצה שאנשי התנועה נגד כתות בחרו כמטרה, שבשלב מסוים כלל גם להקות רוק, ממציאי משחק “מבוכים ודרקונים”, הומוסקסואלים וכן הלאה) היא שלקבוצה “לגיטימית” מצטרפים – או נשארים חברים בה – מבחירה חופשית, ואילו לכת [=קבוצה לא לגיטימית] מצטרפים בגלל שליטה סמויה ומניפולטיבית כלשהי שהאדם הנשלט אינו מודע אליה, ומכאן הצורך “להציל אותו מעצמו”.

Image

המרכז הישראלי לנפגעי כתות- ציידי מכשפות

טענה זו שהם בעצם פועלים בחסות המדע ומצילים את אותם אנשים שטעו בדרך ואיבדו את היכולת שלהם להחליט עבור עצמם- הייתה חשובה מאוד לחברי התנועה נגד כתות: בלעדיה, הם היו פשוט עוד קבוצה אידיאולוגית קנאית שפועלת נגד סקטור מסוים בחברה בגלל שראיית עולמו מנוגדת לראיית העולם שלהם. עם ביסוסה, הם יכלו לצייר את עצמם כאבירי חופש אשר גואלים קורבנות תמימים משעבוד מתוחכם.
כאן המקום לציין שפעילים נגד כתות – אז כהיום – טוענים להגנתם שהם פועלים למען חופש המחשבה ולא נגדו; ומיד לאחר טענה זו מגיעה ההצהרה על קיומה של ‘שליטה מחשבתית’ כלשהי, כהסבר מתחייב. למרות שרבים מהם נשפטו על עבירות אלימות, חטיפה, ואיומים לאורך השנים, לדוגמא- סטיב חסן, טד פטריק, וסינתיה קסר שרובם היו עבריינים לשעבר שהצטרפו למרכזים למלחמה בכתות ותיעלו את כישוריהם מהעבר לטובת – ” תכנות מחדש בכפיה” נגד אנשים שאותם החשיבו ככת. בתחילת שנות ה 90 – פורקו ועברו פשיטת רגל רוב אותם ארגונים בארצות הברית (CAN- Cult Awareness Network).
חשוב מאוד לציין הכותבים של אתר זה מתנערים ומגנים בכל תוקף את התופעות שליליות של ניצול מיני, אלימות, שליטה ואיומים, ששויכו לכתות. אתר זה ממקד את תשומת הלב הציבורית לבעיה העיקרית – שהיא “ניכוס” תחום זה של  מלחמה בכתות לגורמים שהתנהלותם נופלת לכל הקטגוריות של כתות. לצערנו הרב  הפך תחום זה להיות אבן שואבת לארגונים קיצוניים, פורעי חוק, ללא הסמכה משמעותית לטיפול אמיתי בתופעה ומיגורה.

כת הקומיקון

Image

כת החסידים

Image

הכת

Image

כת העליזים

Image

המרכז הישראלי לנפגעי כתות חלק בלתי נפרד מהארגון הקיצוני יד לאחים

המרכז הישראלי לנפגעי כתות שניכס לעצמו בצורה לא חוקית את הטיפול בנושא הכתות בישראל הוא בעצם גוף שמשמש כשלוחה חילונית של הארגון החרדי הקיצוני יד לאחים. כפי שנראה בהמשך המרכז הישראלי לנפגעי כתות ממומן על ידי בעלי ענין חרדים, המנהלים שלו רחל ליכטנשטיין ואהרון אפלבאום אשר בעיותיו הנפשיות הקשות והמורכבות מופעל כבובה על חוט על ידי רחל ליכטנשטיין והפעילים הקיצוניים של יד לאחים. כך יוצא שהארגון הקיצוני יד לאחים ששמו נקשר בפעולות טרור של ימין קיצוני, בעצם מנהל בעזרת הסוכנים השתולים שלו את השיח הציבורי במדינת ישראל.
פעם אחר פעם משלבים ידיים המרכז הישראלי לנפגעי כתות והארגון הקיצוני יד לאחים במאבק "ערכי" כנגד ארגונים אשר תפיסת עולמם שונה מתפיסתם.  רק בישראל של 2020 חמקה לה ברית מפוקפקת זו מתחת לראדר התקשורתי ושני הארגונים הנ"ל ממשיכים בפעילותם ללא הפרעה או חקירה משטרתית וחיצונית בלתי תלויה.

בכנס שארגנה תנועה חברתית שארגון יד לאחים מכנה אותה ארגון מסיונרי שילבו ידיים יד לאחים והמרכז הישראלי לנפגעי כתות לקרוא ולא להאמין

למידע נוסף על הפעילות של יד לאחים

Image
Image